با سلام

هر طوری بود این آخر سالی یه وقت جور کردم که بیام چند سطری در رابطه با سالی که گذشت و برنامه های میهن بلاگ برای سال جدید بنویسم.

سالی که گذشت با تمام درسرها و گرفتاری هاش سال خوبی برای میهن بلاگ بود با اینکه سال ۸۵ میهن بلاگ تغییرات چشمگیری نداشت اما گام های بسیار مثبتی برای سال آینده و سال های آتی برداشته شده و تقریبا بیشتر زمان ما در سال ۸۵ جهت برنامه ریزی و طراحی سرویس هایی که قراره در آینده راه اندازی بشه سپری شد.

در حال حاضر تعداد دقیق وبلاگ های ثبت شده در میهن بلاگ تا این لحظه  191009 هست که البته به طور دقیق آماری از تعداد وبلاگ های فعال و غیر فعال در دست نیست.

در مورد تعداد بازدید کننده های میهن بلاگ بنا به دلایلی مایل به ارائه این آمار نیستیم اما تعداد بازدیدکننگان کل مجموعه میهن بلاگ به نسبت سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

در حال حاضر تعداد دومین های ثبت شده فعال در میهن بلاگ ۳۲۳ دومین هست که از اونجایی که این آمار از سایت whois.sc تهیه شده بدون احتساب دومین های ir. می باشد و در اینجا نیز لیستی از این دومین ها ارائه شده است.

همچنین یکی از گام های بزرگی که در سال 85 برداشته شد خرید یک دومین چهار حرفی برای نسخه جدید میهن بلاگ و دیگر سرویس های مرتبط بود که شاید یکی از بزرگترین سرمایه گزاری های میهن بلاگ به شمار می رود!

پیوستن همکاران و دوستان جدیدی که در  یک مدت کوتاه توانستند با کاربران میهن بلاگ ارتباط خوبی برقرار نموده و در حد توان مشکلات اونها رو حل کنند نیز از جمله اقدامات مثبت میهن بلاگ بود که ازهمین جا از تمامی دوستانی که ما را در زمینه های مختلف یاری نمودند تشکر می نمایم.

از دیگر امور مهم سال 85 راه اندازی ارتباط امن را برای ورود کاربران به بخش مدیریت وبلاگ ها برای اولین بار در بین سرویس های وبلاگ نویسی بود که تا حد تهیه SSL تایید شده برای 10 سال آینده ارتقاء داده شد.

اما آنچه این روز ها علاوه بر بوی بهار و سال نو به مشام می رسد بوی نسخه جدید میهن بلاگه . با اینکه زمان مشخصی برای ارتقاء کامل سرویس مهین بلاگ تعیین نشده اما این روز ها آقای عسکری در حد توان دارن تلاش می کنن و هر از چند مدت یک بار تصاویر بخش های مختلف نسخه جدید و گزارش روند کار رو برای دیگر بچه ها می فرستن.

من از همین جا ضمن عرض خسته نباشید به ایشون به خاطر تمام زحماتی که برای میهن بلاگ میکشن تشکر ازشون می کنم.

در آخر مطلب هم سعی می کنم نکته وار برنامه ها و هدف هامون در سال آینده و سال های بعد از آن اعلام کنم:

1- هیچ شکی نیست که هدف نهایی گروه میهن بلاگ ایجاد سرویس های اینترنتی مرتبط می باشد که از اعتبار و محبوبیت جهانی بخوردار شود و در آینده بتواند رتبه نخست جهان را از آن خود نماید و از این طریق نام و فرهنگ اصیل ایران و ایرانیان را که در زیر گرد و غبار گذشت زمان کم رنگ شده است را همچون گذشته درخشان و تابنده بگرداند که با حول و قوه الهی ، تلاش و کوشش اعضای گروه و همکاری کاربران دور از ذهن نیست و شاید در مدتی نه چندان دور به این مرحله برسیم، انشاالله.

2- ثبت یک شرکت و به احتمال بسیار زیاد به صورت تعاونی برای سر و سامان دادن به امور تجاری و فعال کردن بخش اقتصادی سرویس ها

3-جلب مشارکت افراد و موسسات مختلف به ویژه کاربران فعال و با سابقه میهن بلاگ جهت انجام امور مختلف ( مدیریتی ، فنی ، مالی و ...)

4- راه اندازی چندین منبع در آمد ثابت جهت ایجاد یک پشتوانه مالی مستحکم برای توسعه و گسترش سرویس ها ( با اینکه در حال حاضر هزینه های میهن بلاگ از طریق تبلیغات شرکت ها و سایت های خارجی تامین می شود اما به هیچ وجه قابل تکیه و ثابت نمی باشد )

5-ایجاد گروهای مختلف برای کار بر روی سرویس های جدید و راه اندازی آنها ( شاید اوایل سال آینده چند تا از این سرویس ها راه اندازی بشه ، انشاالله )

6-حفظ و افزایش کیفیت سرویس ها همزمان با توسعه و افزایش امکانات

7-خلاقیت و نوع آوری در ایجاد سرویس های جدید ( در حدی که حداقل برخی از امکانات در دنیا بی نظیر باشد )

8-رقابت سالم با دیگر سرویس دهنده های داخلی و خارجی و تا حدامکان مشارکت با آنها و حتی ایجاد گروه ها و انجمن های مشترک در زمینه های مختلف فنی ، اقتصادی و ...

9- اطلاع رسانی سریع و به موقع به کاربران و ایجاد یک رابطه دوستانه و شفاف با تمامی آنها

و ...

در پایان من هم به نوبه خود فرا رسیدن سال جدید را خدمت کاربران میهن بلاگ تبریک عرض نموده و سالی خوش و سراسر موفقیت برای تمامی کاربران آروز مندم.

به امید فردایی بهتر

بخش پشتیبانی

--