یک سال از مسابقه اعجوبه‌های 93 وب‌سایت آپارات می‌گذرد. سال گذشته مسابقه‌ای مانند آن چیزی که خارجی‌ها برگزار می‌کنند و مردم می‌توانند در آن استعدادهایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند در وب‌سیات آپارات برگزار شد. البته فرق این مسابقه با خارجی‌هایش در این بود که آپارات از همه مردم می‌خواست که از خودشان ویدیو تهیه کنند و برای وب‌سایت بفرستند تا هم داورها قضاوت کنند و هم مردم با پیامک به ویدیوها رای بدهند.
امسال مسابقه اعجوبه‌های ایرانی دو ساله می‌شود. مقداری بخش‌های مسابقه تغییر کرده است و داورهای جدید‌ویدیوهای ارسالی را قضاوت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین تغییرات در بخش خوانندگی می‌باشد که این بخش به خوانندگی سنتی و پاپ تقسیم شده‌است. خوانندگی سنتی را آقای حسام‌الدین سراج داوری می‌کند و جایزه ویژه این بخش سفر به کنسرااتوار اتریش می‌باشد که به مهد موسیقی جهان مشهور است. بخش خوانندگی پاپ را آقای روزبه نعمت‌اللهی داوری می‌کند و برنده این مسابقه به سفر ونیز ایتالیا می‌رود تا بعد از دیدن ونیز و رفت و آمد با قایق داخل شهر، سری هم به کاخ‌های معروف موسیقی این شهر بزند. بخش بازیگری نیز که یکی از محبوب‌ترین بخش‌های اعجوبه‌های 93 بود و برای این بخش ویدیوهای زیادی فرستاده شد را امسال آقای کمال تبریزی داوری می‌کنند و متناسب با موضوع ویدیوهای این بخش برنده مسابقه به جشنواره کن فرانسه می‌رود تا در آنجا بازیگران، کارگردانان و فیلم‌سازارن معروف دنیا را برروی فرش قرمز کن ببیند. بخش حرکات ورزشی امسال را به مانند پارسال آقای مزدک میرزایی داوری می‌کنند و برنده مسابقه به آرزوی خیلی از جوان‌های فوتبال دوست ایرانی می‌رسد و می‌تواند بازی فینال جام باشگاه‌های اروپا را از نزدیک در ورزشگاه میلان ایتالیا تماشا کند، شاید در آن بازی مسی یا رانالدو هم جلوی برنده ما پا به توپ بشوند. و اما بخش آخر، بخش استعدادهای عجیب که پارسال به خاطر خوردن لامپ و مهتابی آن‌هم نه یک بار، بلکه بارها... خیلی خیلی سر و صدا کرد را آقای رضا رشیدپور داوری می‌کند و برنده این بخش به پاریس می‌رود تا دیزنی‌لند این شهر را از نزدیک ببیند. مسابقه از 21 مردادماه ۱۳۹۴ به مدت یک ماه آغار می‌شود و پس از پایان مسابقه داورها برنده‌گان را اعلام می‌کنند.
از تمامی شما وبلاگ‌نویسان عزیز و همراه میهن‌بلاگ دعوت می‌شود تا درباره این کمپین قلم‌فرسایی کرده و با تَگ #اعجوبه‌94 در وبلاگ خود منتشر کنید.