سلام

در این مطلب سعی کردیم  در رابطه با ثبت و بهینه سازی وبلاگ در موتورهای جستجو مطلب بنویسیم. تا اونجا که ممکن بوده سعی شده به بیشتر سوالات کاربران در این رابطه پاسخ داده بشه

 

۱- چگونه سایت خود را در موتور های جستجو ثبت کنیم؟

برای ثبت وبلاگ در موتورهای جستجو چند راه وجود دارد که در زیر به اون ها اشاره شده است.

* وبلاگ خود را مستقیما در موتور های جستجو ثبت نمایید:

برای ثبت وبلاگ خود در موتور جستجوی گوگل به آدرس زیر رفته و آدرس وبلاگ خود را وارد کنید:

ثبت وبلاگ در گوگل


برای ثبت وبلاگ خود در موتور جستجوی بینگ نیز به آدرس زیر رفته و آدرس وبلاگ خود را وراد کنید:

ثبت وبلاگ در بینگ

 

* از سرویس های رایگانی که به همین منظور در نظر گرفته شده اند استفاده نمایید. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید سرویس هایی را بیابید که وبلاگ شما را به موتورهای جستجوی مختلف معرفی می کنند. 


 

* یکی دیگر از راه های ثبت وبلاگ درموتورهای جستجو این است که از دوستان خود بخواهید که لینک شما را در سایتشان قرار دهند. اگر سایت آنها در موتورهای جستجو ثبت شده باشد به احتمال زیاد، موتورهای جستجو سری هم به سایت شما خواهند زد و آدرس شما را در فهرستشان قرار خواهند داد.


2- چگونه کاربران بیشتری را از طریق موتورهای جستجو به وبلاگ خود جذب نمایم؟

* سایت خود را در موتورهای جستجو بهینه سازی کنید

* رتبه سایت خود را افزایش دهید.

 

3- چگونه سایت  خود را در موتورهای جستجو بهینه سازی کنم؟

اگر سایت شما در تمامی موتورهای جستجوی دنیا ثبت شده باشد ولی هیچ کاربری از طریق موتورهای جستجو به سایت شما مراجعه ننماید هیچ ارزشی برای شما نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو آن هم در صفحات نخست قرار دهید باید به نکات زیر توجه نمایید:

* عنوان سایت را متناسب با موضوع سایت یا وبلاگتان انتخاب کنید ، به عنوان مثال عبارت  "مدیر سیستم میهن بلاگ" را در گوگل جستجو کنید، اولین موردی که نمایش داده خواهد شد وبلاگ admin.mihanblog.com خواهد بود.

سعی کنید با مهمترین  کلمات کلیدی ویلاگتان یک عبارت با معنا و زیبا و درعین حال مختصر بسازید ، اگر عنوان شما بیش از حد طولانی باشد موتورهای جستجو فقط بخشی از آن را استفاده خواهند نمود.

چنانچه وبلاگ شما در رابطه با دانلود موزیک می باشد می توانید عنوان وبلاگ خود را " بهترین موزیک ها در [نام اصلی وبلاگ] - بهترین وبلاگ دانلود موزیک " قرار دهید.

در عنوان فوق از سه کلمه کلیدی و مهم "دانلود - موزیک - دانلود موزیک"  در رابطه با موضوع وبلاگ استفاده شده است که مطمئنا  تأثیر بسزای در رابطه با کشاندن کاربرانی که به دنبال موزیک در موتورهای جستجو می گردند به سایت شما خواهد داشت.

اگر بهینه سازی در موتورهای جستجو برای شما مهم است به هیچ وجه از عناوین غیر مرتبط و بی معنا استفاده نمایید. مثلاً  "M.U.S.I.C 2006 ".

 


کلمات کلیدی نیز یکی از عوامل مهم دیگر برای بهینه سازی سایت در موتور های جستجو می باشد. انتخاب کلمات کلیدی متناسب و متعارف همیشه برای بالا کشاندن سایت و یا وبلاگ شما در نتایج موتورهای جستجو موثر می باشد.

 در انتخاب کلمات کلیدی کمی دقت نمایید ، هرچه را که به ذهنتان رسید فوراً در به عنوان کلمه کلیدی قرار ندهید. تا حد امکان سعی کنید حدس بزنید کاربرانتان ممکن است چه عباراتی را جستجو کنند.


نکته مهم: میهن بلاگ برای نمایش بهتر وبلاگ ها و افزایش رتبه آنها در موتورهای جستجو، برخی از قالب های وبلاگ های خود را ریسپانسیو کرده است. ریسپانسیو بودن قالب یک وبلاگ تاثیر زیادی در امتیازی که گوگل به آن اعطا می کند دارد و باعث نمایش بهتر و بالاتر وبلاگ در موتور جستجوی گوگل می شود.


نکته مهم: برای استفاده از ابزار فوق کلیدی ترین کلمه وبلاگ خود را وارد کنید مثلا " دانلود ، موزیک ، هنر ، نرم افزار، شعر ، داستان،  سیاست ، تاریخ  و ..." سعی کنید تا حد امکان کلمه ها را چک کنید نه عبارت ها را! بعد از این مرحله پربازدیدترین و متناسب ترین نتایج را به عنوان کلمات کلیدی خود انتخاب نمایید.

در مورد توضیحات وبلاگ هم در  یک یا دو خط وبلاگ خود را شرح دهید، این قسمت زمانی که سایت شما در نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد نمایش داده خواهد شد.

 


4- چگونه رتبه سایت خود را بالا ببریم؟

برای بالا بردن رتبه سایت خود می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

* از دیگران بخواهید به سایت شما لینک بدهند ، به خصوص سایت هایی که رتبه آنها بالاست. برای این کار می توانید از دایرکتوری ها و لینکدونی های رایگان نیز استفاده کنید مانند: www.linkestan.com 

* شما هم به دیگران لینک بدهید به ویژه سایت های مرتبط و حدالامکان معروف

* تعداد صفحات و مطالب سایت خود را افزایش دهید.


در پایان باید توجه داشته باشید بعد از انجام کلیه موارد فوق از صحت عملکرد خود اطمینان حاصل کنید، باید چندماهی منتظر نتیجه این تغییرات بمانید. کارهای  فوق هیچ گاه یک شبِ به شما جواب نخواهد داد پس پشتکار داشته باشید و کمی صبر کنید.

--