در سالی که گذشت میهن‌بلاگ همراهی و تجربیات خوبی رو از شما وبلاگنویس‌های عزیز به دست آورد. تجربیاتی که به پیشرفت و ایجاد تغییراتی در این سرویس کمک بسیار کردند. همچنین کمپین‌ها و صفحه‌های مختلفی با حضور و فعالیت فوق‌العاده وبلاگ‌نویس‌ها داشت که باعث ایجاد انگیزه‌های بیشتر برای ارتقای این سرویس و پیشرفت اون بود.
کمپین‌های «قهرمان من» «لبخند تایلند» «وبلاگ محرم 95» و... که با نوشته‌ها و خاطرات وبلاگ‌نویسان شکلی زیبا در دنیای وبلاگ‌نویسی به خود گرفت و میهن‌بلاگ رو بیشتر از همیشه به داشتن نویسندگانی با دیدگاه‌های مختلف مفتخر کرد.
و اما در سال جدید باز هم این سرویس به دنبال راهی برای حفظ رضایت وبلاگ‌نویسان و ایجاد انگیزه‌های بیشتر در وبلاگ‌نویسی تغییراتی رو در بخش‌های مختلف به همراه داشته و خواهد داشت.
اولین اقدام سال جدید در خصوص بخش نظردهی و مشکلاتی از قبیل ربات‌های مختلف در جهت ارسال نظرات بود. با توجه به سوالات بسیار وبلاگ‌نویسان، در این پست به چگونگی استفاده از بخش نظردهی و در آخر توضیحاتی در مورد تغییرات ایجاد شده در این بخش می‌پردازیم.

در بخش انتهایی ارسال مطلب نحوه نظرخواهی با سه گزینه برای وبلاگ‌نویس تعریف شده است.نظردهی آزاد باشد.
نظرات پس از تایید نمایش داده شوند.
نظردهی غیر فعال باشد.

با انتخاب هر گزینه شما شرایط نمایش نظرهای مختلف را در پست خود مشخص می‌کنید.
در گزینه نظردهی آزاد باشد شما این امکان را به کاربران دیگر می‌دهید که نظرات خود را به طور آزاد و با زدن دکمه ارسال به پست شما اضافه کنند.
در گزینه نظرات پس از تایید نمایش داده شوند شما با بعد از تایید نظرات یا حذف آنها می‌توانید از ثبت نظرات بیهوده یا توهین آمیز جلوگیری نمایید.
در گزینه نظردهی غیر فعال باشد هم شما امکان ثبت هرگونه نظر را در ادامه پست ارسالی غیر فعال می‌کنید. 
چنانچه سوالات بیشتری درباره بخش نظردهی دارید با مراجعه به صفحه پرسش‌های متداول و مطالعه آن می‌توانید مشکل خود را برطرف نمایید.

ایجاد کپچا در بخش نظرات
ربات‌هایی مبنی بر ثبت و ارسال نظر وجود دارند که در سال جدید با نمونه‌های جالب و بسیار فعالی از آنها روبرو بودیم. از آنجا که نظراتی که توسط ربات‌ها ارسال می‌شوند بدون هویت یا ارزش و محتوا هستند و در بیشتر موارد باعث شکایت وبلاگ‌نویسان می‌شوند تغییراتی از قبیل کپچا برای ارسال نظر قرار دادیم تا بعد از اثبات حقیقی بودن هویت شخص، نظرات آنها ثبت گردد. تغییرات بعدی سرویس میهن‌بلاگ را در پست‌های آینده به اطلاع وبلاگ‌نویسان عزیز خواهیم رساند.